Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
16 postów 162 komentarze

W poszukiwaniu prawdy

intheclouds - Świat po mnie nie chodzi

Lądowanie Witolda Lilientala 7.kwietnia w Smoleńsku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dwa dni temu (10.03) ukazał się na YouTube film Witolda Lilientala relacjonujący jego podróż na uroczystości, które odbyły się 7.kwietnia w Katyniu.

www.youtube.com/watch

Pan Liliental jeszcze w kwietniu tak pisał do polonijnej Gazety w Kanadzie: "Wszyscy sobie przekazywali tragiczną wiadomość. Wśród dzwoniących była znajoma córki, dziennikarka z Lublina. Gdy usłyszała od córki, że ja byłem w
tym samym samolocie w środę i że mam nagranie z tego lotu, natychmiast powiadomiła TVN24, a już za chwilę dziennikarka z tej stacji zadzwoniła do córki, że oni chcą koniecznie dotrzeć do tego nagrania. Ostatecznie, udostępniłem im nagranie i powiedziałem kilka słów do kamery".


//www.poloniaprzyszlosci.org/pdf/g14.43.pdf

 

To, że film przeszedł specjalne wycinanki i wklejanki nie ulega wątpliwości. I nie są też robotą pana Lilientala.

Spójrzmy na poniższe kadry z filmu:

clouds.web-album.org/photo/471364,7-kwietnia-smolensk

Na powyższym zdjęciu samolot jeszcze stoi na płycie lotniska. Zaznaczyłam kolorowymi kropkami miejsca charakterystyczne. Pomarańczową kropką linię uszczelki okna, czerwoną - szary prostokąt na skrzydle.

Porównajmy to zdjęcie z czasu, kiedy Witold Liliental mówi: "Lądujemy na lotnisku w Smoleńsku". W tle słychać szum przyciszonych rozmów, miejsca, które uznałam za charakterystyczne, są takie same.

  clouds.web-album.org/photo/471362,7-kwietnia-smolensk

I tutaj film zostaje przerwany, a od 5 minuty zaczyna się zupełnie inne nagranie. Znikają punkty charakterystyczne, znika szum w eterze, zmienia się też pogoda i widoczność za oknem. Rozpoczyna się lądowanie, od strony wschodniej, wycięte z filmu zostaje też "przypadkowo" oficjalne miejsce "katastrofy":

 clouds.web-album.org/photo/471363,7-kwietnia-smolensk

Lądowanie zostało wklejone, nie nakręcił go pan Liliental. Czy aby na pewno Tu-154M z ekipą 7.kwietnia lądował od strony wschodniej?

-----------------

Kolejna sprawa, która została najwidoczniej niezauważona przez służby ingerujące w ten zapis. Na filmie został uwieczniony operator Krzysztof Knyż, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach w miesiąc po tragedii smoleńskiej. Większość internautów łączyła jego śmierć właśnie z katastrofą smoleńską, ale nikt nie znalazł dowodu, że śp. Krzysztof Knyż był operatorem na uroczystościach katyńskich.

clouds.web-album.org/photo/471328,7-kwietnia-smolensk

 

//tvpolsat.info/news.php


Transmisje z Katynia w Polsat News dzięki TVP
Polsat NewsTelewizja Polsat i Telewizja Polska zawarły umowę, na mocy której publiczny nadawca udostępnia stacji Zygmunta Solorza-Żaka sygnał transmisji z uroczystości obchodów 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej organizowanych w Rosji. Dzięki temu Polsat News ma prawo do relacjonowania na żywo uroczystości katyńskich i wykorzystywania fragmentów transmisji w newsach w terminie do 24 godzin od zakończenia relacji.

Z prawa do skrótów korzystać mogą również „Wydarzenia”. Umowa przewiduje, iż transmisje w Polsat News będą pokazywane bez przerw, w całości i bez zmian, a na ekranie musi być widoczne logo TVP. Telewizja Polska udostępnia sygnał za symboliczną kwotę. Analogiczne umowy publiczny nadawca zawarł z TVN (transmisje i newsy) i TV Trwam (newsy).

Warto dodać, że wczorajsza transmisja obejmowała uroczystości z udziałem Premierów Donalda Tuska oraz Władimira Putina i konferencję prasową z ich udziałem. Natomiast w najbliższą sobotę relacjonowane będą uroczystości, w których weźmie udział Prezydent RP Lech Kaczyński".

KOMENTARZE

 • W tym filmie jest nagrany start samolotu?
  Od 5,42 do 5,55 jest start samolotu w smoleńsku a nie lądowanie?
 • @extremo99
  Lądowanie. Jest uderzenie kołami w pas.
 • @extremo99
  naprawdę jesteś taki ograniczony czy tylko specjalnie wprowadzasz zamęt? jak samolot leci w dół i dotyka kołami pasa to startuje czy ląduje?

  Ciekawe jest to cięcie przy 5:42 - wycięli lasek z przyszłym miejscem katastrofy Oo

  @autor - proponuję wklejac całe filmiki i zdjęcia, są takie opcje, do razu post wyglądałby inaczej
 • @Acontrario
  "wycięli lasek z przyszłym miejscem katastrofy".

  albo film został zrobiony "po".
 • @Autor
  Słuszne spostrzeżenia. Link do zdjęcia się nie otwiera, ale może to wina serwera. Niemniej zamieściłbym go jeszcze gdzie indziej lub zedytował notatkę by z filmu można było odczytać w którym miejscu widać operatora Knyża. I koniecznie proszę to zarchiwizować!

  Gratuluję spostrzegawczości! Keep up the good work!
 • gazeta Gazeta
  Polonia Przyszłości i Gazeta są kanadyjską agenturą GW. Zwłaszcza ta ostatnia, pod redakcja niejakiego Bełza była paskudnie umoczona po procesie przegranym o zniesławienie. Została wykupiona dzięki osobistej interwencji Michnika. Gazeta jest jednym z niewielu polskich dzienników i właściwie nie wiadomo dlaczego.
 • @ender
  Link do zdjęcia: http://clouds.web-album.org/photo/471328,7-kwietnia-smolensk

  Na filmie klatka od 6:54.

  Nie wiem dlaczego w Polsce nie chcą się wyświetlać te zdjęcia w notce.U mnie wszystko się ładnie pokazuje...
 • @Tatoosh
  No to już wiemy kto się bawił filmem...
 • ...?
  co sie stalo z Twoim ostatnim postem ... znikl nagle
 • @ckhopi
  http://clouds.salon24.pl/287118,7-kwietnia-ladowali-na-juznym

  Dałam update na salonie, a tutaj,ponieważ nie było komentarzy,usunęłam, żeby nie robić zamieszania:)
 • @Acontrario
  "naprawdę jesteś taki ograniczony czy tylko specjalnie wprowadzasz zamęt?"
  Na pewno nie wprowadzamce specjalnie zamętu. Co do pierwszej części zdania - nie mam pojęcia:)
  Przepraszam, jeżeli wprowadziłem zamęt, tak mi może dźwięk zasugerował, i tyle.
  Głównie przepraszam Autora. Rispekt za pracę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY